Wstęp

Krótko o LiveU Solo

Enkoder wideo LiveU Solo umożliwia bezprzewodową transmisję na żywo za pomocą jednego przycisku bezpośrednio z kamery na popularne platformy internetowe, takie jak Facebook Live, YouTube i Twitch.

Pozwala twórcom na dostarczanie profesjonalnej jakości wideo bez dużej ekipy, kosztownego sprzętu i specjalistycznej wiedzy na temat streamingu. Dzięki LiveU Solo wszystkie rodzaje transmisji na żywo stają się niezawodne i niedrogie: transmisje na żywo na zewnątrz, Lifestreaming, In Real Life (IRL), podcasty na żywo, gry stołowe (TTG), wydarzenia, koncerty i wiele więcej!

LiveU Solo HDMI

Wersja HDMI

 • Obsługuje 2 modemy 3G / 4G
 • Ethernet 10/100 Mbps
 • Wewnętrzna bateria
 • Ekran podglądu wideo
 • H.264 / AAC Full HD
 • Wbudowane Wi-Fi
 • W komplecie saszetka na pasek

LiveU Solo Bezprzewodowy koder wideo HDMI

Koder wideo LiveU Solo oferuje bezprzewodową transmisję na żywo, bezpośrednio z kamery do Facebook Live i zapewnia profesjonalny strumień wideo. LiveU Solo pozwala każdemu nadawcy przesyłać wideo HD bezpośrednio do dowolnego dostawcy wideo online – z dowolnego miejsca.

6 najważniejszych powodów, dla których warto używać Solo

 • Jest to kompleksowe rozwiązanie typu plug-and-play do streamingu wideo na żywo
 • Przyciągaj więcej widzów niezawodną transmisją
 • Wysyłaj strumień wysokiej jakości z odległych lokalizacji lub w tłumie
 • Wyjdź ze studia i emituj w HD z dowolnego miejsca
 • Streaming HD jednym przyciskiem na Facebooka Live i inne platformy
 • Profesjonalna transmisja za przystępną cenę

Funkcje:

Wszechstronny
Solo można podłączyć do dowolnej kamery z opcjami HDMI, co pozwala na transmisję strumieniową wideo na żywo w jakości Full HD, wykraczając poza jakość telefonu komórkowego.

Bonding
LRT łączy dwa modemy komórkowe oraz Wi-Fi i LAN, aby stworzyć jednolite, szerokie pasmo dla wszystkich Twoich potrzeb.

Rozwiązanie do transmisji na żywo OVP / CDN Integration Solo obsługuje integrację jednym dotknięciem z Facebook Live, YouTube i innymi popularnymi platformami społecznościowymi.

https://gosolo.tv/

LiveU Solo SDI / HDMI

Wersja HDMI/SDI

Kompaktowe i niezawodne rozwiązanie do streamingu bezprzewodowego!

 • Wejścia SDI i HDMI
 • Połącz przez sieć komórkową, Wi-Fi i Ethernet
 • Korzysta z usług chmury LiveU

Rozpocznij przesyłanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku HD za pomocą kodera wideo LiveU Solo SDI / HDMI , podłączając kamerę lub urządzenie wideo za pomocą SDI lub HDMI. Wykorzystując usługę chmurową LiveU’s, możesz łatwo nadawać do wielu różnych sieci dostarczania treści, w tym YouTube Live, Facebook Live, Wowza, Ustream i wiele innych, używając połączonych połączeń w dwóch sieciach komórkowych (wymaga osobno dostępnych modemów), Wi-Fi, lub Ethernet.

Funkcjonalność plug-and-play, w połączeniu z mocą protokołu Reliable Transport (LRT) LiveU, umożliwia prostą konfigurację wysokiej jakości strumienia wideo z wszechstronnymi opcjami dystrybucji oraz stabilną transmisją, nawet podczas pracy w odległych lokalizacjach. Jeśli działasz zdalnie, użyj wewnętrznego akumulatora, aby zasilać Solo przez około trzy godziny. Ponadto kompaktowa konstrukcja Solo ogranicza obciążenie kamery do minumum.

Funkcje:

 • Przenośny, bezprzewodowy koder strumieniowy umożliwiający łatwe przesyłanie strumieniowe wideo HD na żywo z dowolnego miejsca bezpośrednio na platformy takie jak Facebook Live, YouTube, Twitter, Twitch i inne
 • H.264 AVC wysokiej klasy koder wideo, 1080p 50/60/25/30/24, 1080i 50/60, 720p 50/60/25/30/24, PAL, NTSC
 • Zatrzymaj / uruchom, wyświetl podgląd wideo, monitoruj stan połączenia i żywotność baterii zarówno na urządzeniu, jak i w portalu internetowym
 • Jednocześnie połącz maksymalnie cztery łącza sieciowe, w tym obsługę dwóch modemów komórkowych 4G LTE lub WiMAX, Wi-Fi i Ethernet
 • Wewnętrzna bateria wielokrotnego ładowania zapewnia do trzech godzin ciągłego przesyłania strumieniowego

 

Wejścia wideo:

SDI (BNC)

HDMI

 

https://gosolo.tv/

LiveU Solo+

Konwersja sygnału HDMI na SDI 3G - do 1080p60

Nowy Solo + firmy LiveU to zaawansowana wersja LiveU Solo, zapewniająca wyższą niezawodność przesyłania strumieniowego i jakość wideo z maksymalnie sześcioma połączeniami sieciowymi, w tym dwoma wewnętrznymi modemami komórkowymi.

Wszystkie inne funkcje Solo pozostają takie same, w tym funkcja Solo Portal i usługi LRT / Cloud Graphics.

Zalety nowego Solo +:

 • Zapewnia znacznie wyższą niezawodność, co pozwala na użytkowanie przez klientów wymagających transmisji z miejsc o utrudnionym dostępie do szerokopasmowego Internetu – połączenie 6 łączy internetowych (2x wewnętrzne modemy, 2x zewnętrzne modemy, 1x WiFi i 1x LAN)
 • Otwiera drzwi dla nowych rynków, takich jak profesjonalne usługi webcastingowe, media online i wysokiej klasy firmy produkcyjne

 

https://gosolo.tv/

LRT

Instrukcja instalacji LRT

Instrukcja Aktywacji LRT na urządzeniach LiveU

!Uwaga! Poradnik pomija tworzenie konta oraz podłączanie urządzenia Solo do stworzonego konta.

 1. Zaloguj się na konto powiązane z zakupioną jednostką LiveU.

Rysunek 1 wygląd konta z jednostką niepodłączoną do internetu

 

 

 1. Włącz swoją jednostkę oraz podłącz źródło internetu.

 2. Naciśnij przycisk „Add LRT”.

 1. W panelu rejestracji należy wpisać wszystkie wymagane dane. Na dole panelu będzie miejsce na wpisanie kodu LRT. Należy zmienić plan z „monthly” na „yearly” wpisać kod w okienko oraz nacisnąć „apply”.

 1. Po naciśnięciu „Apply” koszt (cost) powinien się zmienić się na „$0”
  wtedy wystarczy przeczytać i zaznaczyć zgodę na regulamin i nacisnąć guzik „Proceed to pay” (
  !Nie ściągnie żadnych pieniędzy jako że koszt wynosi 0. Prosimy upewnić się że koszt zmienił się na 0 przed naciśnięciem przycisku!)

 2. Po całej procedurze LRT powinno zostać aktywowane na państwa jednostce. Należy tylko pamiętać iż może to trwać kilka godzin zanim będzie można skorzystać z LRT (Jednostka musi zostać zarejestrowana na serwerze LiveU.)

Jak Streamować?

Instrukcja Streamingu

Instrukcja do zestawienia streamu urządzeniem LiveU Solo

Mobilny streamer, jakim jest LiveU Solo pozwala na zestawienie transmisji z dowolnego miejsca na Ziemi, pod warunkiem, że będzie miał dostęp do szerokopasmowego internetu. Może to być internet w postaci sieci GSM, WiFi, czy zwykłego połączenia ethernetowego. Mając dostęp do jednego z wyżej wymienionych medium transmisyjnych jesteśmy w stanie przeprowadzić transmisję trwającą nawet trzy godziny. Na tyle czasu bowiem producent Solo przewidział żywotność wbudowanej wewnętrznej baterii. Po tym czasie należy posiłkować się już zasilaniem zewnętrznym.

Transmisję, czyli tzw. „streaming”, należy zestawić z poziomu laptopa. Oznacza to, że realizator nie jest zmuszony przebywać jednocześnie w tym samym miejscu, co urządzenie, ponieważ urządzenie zostało zaopatrzone w internetowy interfejs sterujący. Innymi słowy realizator może na przeglądarce internetowej zestawić wirtualne połączenie streamera LiveU z docelową platformą, jak na przykład YouTube, Facebook, Restream, a do ekipy technicznej będzie należało jedynie podpięcie sygnału wideo (na przykład z kamery, miksera wideo, czy innego urządzenia emitującego sygnał wideo).

Z uwagi na fakt, iż Solo używa wielu mediów transmisyjnych, do ich wykorzystania realizator będzie musiał zawczasu zaopatrzyć się w modemy GSM na złączu USB. Wszystkie modele Solo pozwalają na jednoczesne podpięcie dwóch modemów GSM po złączu USB, podłączenie kabla ethernetowego oraz podłączenie jednostki z dowolną siecią WiFi. Najwyższy model Solo, to jest Solo Plus, posiada dodatkowo dwa wewnętrzne sloty na karty SIM. Pokazuje to poniższa tabela:

Wykorzystanie wszystkich mediów transmisyjnych na danej jednostce LiveU Solo będzie jednakże możliwe dopiero po wykupieniu usługi LiveU Reliable Transport (LRT). LRT jest to usługa, która umożliwia niezawodne przesyłanie strumieniowe materiału wideo na żywo z niskim opóźnieniem przez niezabezpieczone sieci IP i zapewnia niezawodny transport nawet z wykorzystaniem sieci o niskiej jakości sygnału, włączając w to sieci komórkowe, co w efekcie pozwala uzyskać wysokiej jakości streaming nawet w najbardziej odległych lokalizacjach.

Podstawową funkcją usługi LRT jest „bonding” czyli możliwość wykorzystania więcej niż jednego operatora internetu do realizacji streamingu. Innymi słowy, mając wykupioną usługę LRT użytkownik może podpiąć dwa modemy USB z włożonymi kartami SIM różnych operatorów (na przykład Plus oraz T-Mobile) i za ich pomocą dokonać streamingu do Internetu. Wzmocnienie streamowanego sygnału można uzyskać poprzez wykorzystanie dodatkowo internetu po kablu ethernetowym, a także przy wykorzystaniu sygnału z lokalnej sieci WiFi. Oznacza to, że użytkownik może wykorzystywać jednocześnie cztery różne sygnały. Natomiast najwyższy model (czyli LiveU Solo Plus), przez to że posiada dodatkowo dwa wewnętrzne sloty na karty SIM, umożliwia zrealizowanie streamingu przy pomocy nawet sześciu połączeń internetowych, złączonych przez LRT w jeden mocny i stabilny sygnał.

Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak zestawić najprostszą transmisję wideo na platformę YouTube.

1. Realizator musi zalogować się na konto posiadanej jednostki Solo poprzez dowolną przeglądarkę internetową. Adres strony do zalogowania się to: https://solo.liveu.tv/login

2. Po Podaniu właściwego adresu e-mail i hasła użytkownik loguje się do panelu sterowania LiveU.

Na stronie głównej panelu sterowania użytkownik otrzymuje następujące informacje:

 • numer seryjny urządzenia (w lewym górnym rogu)
 • czy urządzenie jest podłączone do internetu (tryb: online lub offline obok numeru seryjnego)
 • jaki sygnał wideo jest aktualnie wpuszczany do urządzenia Solo oraz z jaką prędkością sygnał jest streamowany do internetu (STATUS)
 • czy urządzenie posiada wykupioną usługę LRT

Dodatkowo na dole znajduje się kwadrat z oznaczeniem „Select New Destination”

3. W celu wybrania platformy docelowej należy wybrać kwadratowy przycisk „Select New Destination”.

Otworzy się nowa strona z kilkudziesięcioma odnośnikami do platform, na które użytkownik będzie mógł streamować materiał wideo. Odnośniki zostały ułożone w układzie mozaiki, jednakże pierwsze trzy pozycje zostały wyszczególnione i są to: Facebook, YouTube oraz Vimeo. Z tymi wybranymi platformami istnieje możliwość bezpośredniego zespolenia urządzenia Solo, jeśli na przykład użytkownik zamierza streamować tylko na YouTube. Zakładamy jednakże, że użytkownik realizuje dużo streamingów na różne platformy. W takim przypadku sugeruje się, by użytkownik wybrał link: „RTMP Generic” .

4. „Użytkownik wybiera RTMP Generic”.

Po kliknięciu użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony do nowej strony, gdzie będzie musiał podać szczegóły dotyczące streamingu, to jest:

 • nazwa docelowej platformy
 • rozdzielczość streamowanego materiału wideo
 • adres URL platformy docelowej
 • klucz streamingowy wygenerowany przez platformę docelową

Po wypełnieniu pozycji obowiązkowych („Secondary Ingress URL” nie jest polem obowiązkowym) użytkownik musi kliknąć czerwony przycisk „SUBMIT” w prawym dolnym rogu:

Następnie należy wrócić do strony głównej klikając na czerwony przycisk „BACK” umieszczonym w prawym górnym rogu:

5. Rozpoczęcie streamowania.

Ostatnim krokiem, jaki pozostał, to rozpoczęcie streamu klikając na czerwony przycisk: „GO LIVE”, który znajduje się w prawym górnym rogu panelu sterowania:

Good luck and have fun!