Wstęp

Krótko o LiveU Solo

Enkoder wideo LiveU Solo umożliwia bezprzewodową transmisję na żywo za pomocą jednego przycisku bezpośrednio z kamery na popularne platformy internetowe, takie jak Facebook Live, YouTube i Twitch.

Pozwala twórcom na dostarczanie profesjonalnej jakości wideo bez dużej ekipy, kosztownego sprzętu i specjalistycznej wiedzy na temat streamingu. Dzięki LiveU Solo wszystkie rodzaje transmisji na żywo stają się niezawodne i niedrogie: transmisje na żywo na zewnątrz, Lifestreaming, In Real Life (IRL), podcasty na żywo, gry stołowe (TTG), wydarzenia, koncerty i wiele więcej!

LiveU Solo HDMI

Wersja HDMI

 • Obsługuje 2 modemy 3G / 4G
 • Ethernet 10/100 Mbps
 • Wewnętrzna bateria
 • Ekran podglądu wideo
 • H.264 / AAC Full HD
 • Wbudowane Wi-Fi
 • W komplecie saszetka na pasek

LiveU Solo Bezprzewodowy koder wideo HDMI

Koder wideo LiveU Solo oferuje bezprzewodową transmisję na żywo, bezpośrednio z kamery do Facebook Live i zapewnia profesjonalny strumień wideo. LiveU Solo pozwala każdemu nadawcy przesyłać wideo HD bezpośrednio do dowolnego dostawcy wideo online – z dowolnego miejsca.

6 najważniejszych powodów, dla których warto używać Solo

 • Jest to kompleksowe rozwiązanie typu plug-and-play do streamingu wideo na żywo
 • Przyciągaj więcej widzów niezawodną transmisją
 • Wysyłaj strumień wysokiej jakości z odległych lokalizacji lub w tłumie
 • Wyjdź ze studia i emituj w HD z dowolnego miejsca
 • Streaming HD jednym przyciskiem na Facebooka Live i inne platformy
 • Profesjonalna transmisja za przystępną cenę

Funkcje:

Wszechstronny
Solo można podłączyć do dowolnej kamery z opcjami HDMI, co pozwala na transmisję strumieniową wideo na żywo w jakości Full HD, wykraczając poza jakość telefonu komórkowego.

Bonding
LRT łączy dwa modemy komórkowe oraz Wi-Fi i LAN, aby stworzyć jednolite, szerokie pasmo dla wszystkich Twoich potrzeb.

Rozwiązanie do transmisji na żywo OVP / CDN Integration Solo obsługuje integrację jednym dotknięciem z Facebook Live, YouTube i innymi popularnymi platformami społecznościowymi.

https://gosolo.tv/

LiveU Solo SDI / HDMI

Wersja HDMI/SDI

Kompaktowe i niezawodne rozwiązanie do streamingu bezprzewodowego!

 • Wejścia SDI i HDMI
 • Połącz przez sieć komórkową, Wi-Fi i Ethernet
 • Korzysta z usług chmury LiveU

Rozpocznij przesyłanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku HD za pomocą kodera wideo LiveU Solo SDI / HDMI , podłączając kamerę lub urządzenie wideo za pomocą SDI lub HDMI. Wykorzystując usługę chmurową LiveU’s, możesz łatwo nadawać do wielu różnych sieci dostarczania treści, w tym YouTube Live, Facebook Live, Wowza, Ustream i wiele innych, używając połączonych połączeń w dwóch sieciach komórkowych (wymaga osobno dostępnych modemów), Wi-Fi, lub Ethernet.

Funkcjonalność plug-and-play, w połączeniu z mocą protokołu Reliable Transport (LRT) LiveU, umożliwia prostą konfigurację wysokiej jakości strumienia wideo z wszechstronnymi opcjami dystrybucji oraz stabilną transmisją, nawet podczas pracy w odległych lokalizacjach. Jeśli działasz zdalnie, użyj wewnętrznego akumulatora, aby zasilać Solo przez około trzy godziny. Ponadto kompaktowa konstrukcja Solo ogranicza obciążenie kamery do minumum.

Funkcje:

 • Przenośny, bezprzewodowy koder strumieniowy umożliwiający łatwe przesyłanie strumieniowe wideo HD na żywo z dowolnego miejsca bezpośrednio na platformy takie jak Facebook Live, YouTube, Twitter, Twitch i inne
 • H.264 AVC wysokiej klasy koder wideo, 1080p 50/60/25/30/24, 1080i 50/60, 720p 50/60/25/30/24, PAL, NTSC
 • Zatrzymaj / uruchom, wyświetl podgląd wideo, monitoruj stan połączenia i żywotność baterii zarówno na urządzeniu, jak i w portalu internetowym
 • Jednocześnie połącz maksymalnie cztery łącza sieciowe, w tym obsługę dwóch modemów komórkowych 4G LTE lub WiMAX, Wi-Fi i Ethernet
 • Wewnętrzna bateria wielokrotnego ładowania zapewnia do trzech godzin ciągłego przesyłania strumieniowego

 

Wejścia wideo:

SDI (BNC)

HDMI

 

https://gosolo.tv/

LiveU Solo+

Konwersja sygnału HDMI na SDI 3G - do 1080p60

Nowy Solo + firmy LiveU to zaawansowana wersja LiveU Solo, zapewniająca wyższą niezawodność przesyłania strumieniowego i jakość wideo z maksymalnie sześcioma połączeniami sieciowymi, w tym dwoma wewnętrznymi modemami komórkowymi.

Wszystkie inne funkcje Solo pozostają takie same, w tym funkcja Solo Portal i usługi LRT / Cloud Graphics.

Zalety nowego Solo +:

 • Zapewnia znacznie wyższą niezawodność, co pozwala na użytkowanie przez klientów wymagających transmisji z miejsc o utrudnionym dostępie do szerokopasmowego Internetu – połączenie 6 łączy internetowych (2x wewnętrzne modemy, 2x zewnętrzne modemy, 1x WiFi i 1x LAN)
 • Otwiera drzwi dla nowych rynków, takich jak profesjonalne usługi webcastingowe, media online i wysokiej klasy firmy produkcyjne

 

https://gosolo.tv/

LRT

Instrukcja instalacji LRT

Instrukcja Aktywacji LRT na urządzeniach LiveU

!Uwaga! Poradnik pomija tworzenie konta oraz podłączanie urządzenia Solo do stworzonego konta.

 1. Zaloguj się na konto powiązane z zakupioną jednostką LiveU.

Rysunek 1 wygląd konta z jednostką niepodłączoną do internetu

 

 

 1. Włącz swoją jednostkę oraz podłącz źródło internetu.

 2. Naciśnij przycisk „Add LRT”.

 1. W panelu rejestracji należy wpisać wszystkie wymagane dane. Na dole panelu będzie miejsce na wpisanie kodu LRT. Należy zmienić plan z „monthly” na „yearly” wpisać kod w okienko oraz nacisnąć „apply”.

 1. Po naciśnięciu „Apply” koszt (cost) powinien się zmienić się na „$0”
  wtedy wystarczy przeczytać i zaznaczyć zgodę na regulamin i nacisnąć guzik „Proceed to pay” (
  !Nie ściągnie żadnych pieniędzy jako że koszt wynosi 0. Prosimy upewnić się że koszt zmienił się na 0 przed naciśnięciem przycisku!)

 2. Po całej procedurze LRT powinno zostać aktywowane na państwa jednostce. Należy tylko pamiętać iż może to trwać kilka godzin zanim będzie można skorzystać z LRT (Jednostka musi zostać zarejestrowana na serwerze LiveU.)